ZŠ Pod Dubíčkem Základní škola

(+420) 573 380 682
  reditel@zsbphdubicek.cz

Bijásek

Projekt Bijásek je realizován v rámci ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU ŠKOLA POHODY DUBÍČEK od 1.9.2007 jako součást průřezového tématu Mediální výchova. Do programu se zapojují žáci ZŠ praktické a ZŠ speciální. Cílem projektu je naučit žáky kulturnímu chování při filmovém představením s důrazem na porozumění obsahu. Filmy a pohádky jsou zejména českých režisérů. Projekt je realizován díky podpoře města Bystřice pod Hostýnem a především díky panu Jaromíru Rozehnalovi. Cena jednoho představení činí 20 Kč, žáci docházejí jednou měsíčně na film (obvykle 3. čtvrtek v měsíci). Každý rok mají žáci dva bonusy, to znamená, že za film neplatí. Bonusové filmy hradí učitelé nebo sponzoři či příznivci školy.

Na tento projekt navazuje "Malovásek", který usiluje o výtvarné ztvárnění zhlédnutého filmu či pohádky.

Historie Bijásku: